piątek, 24 października 2014

5 sposobów na pozbycie się bólu ucha


Ból ucha jest zazwyczaj tak dokuczliwy, że osoby dotknięte tym problemem nie są w stanie myśleć o niczym innym, jak właśnie o bólu. Stąd też potrzeba szybkiego usunięcia problemu. Z pomocą powinien przyjść właśnie ten wpis. Poniżej sposoby na pozbycie się bólu ucha. 

Sposób pierwszy
Zakrop uszy wyciśniętym sokiem z czosnku. Jest on naturalnym antybiotykiem i w mgnieniu oka złagodzi ból. Wystarczy kilka kropel.

Sposób drugi
Jak najmniej leż. To właśnie w pozycji leżącej ból ucha jest najsilniejszy. To dlatego, że w pozycji stojącej zmniejsza się obrzęk.

Sposób trzeci
Ogrzej ucho. Możesz to zrobić w dowolny sposób - zbliż do lampki, kaloryfera, przyłóż do ucha ciepły okład czy też nagrzej suszarką (z ponad 40 cm). I pamiętaj - ważne jest, żeby nagrzać, a nie oparzyć.

Sposób czwarty
Zakrop uszy ciepłą (nie gorącą) oliwą z oliwek. Wystarczy kilka kropel. Ta niweluje ból poprzez nawilżenie.

Sposób piąty
Żuj. Żucie działa na ucho przeciwbólowo ze względu na to, że prowadzi do udrożnienia tak zwanego przewodu Eustachiusza. A nierzadko to właśnie jego zatkanie jest przyczyną bólu.

2 komentarze:

  1. Przedstawione metody są jak najbardziej skuteczne i nie powinny zaszkodzić, ale należy mieć na uwadze, że nie likwidują one przyczyny, ale nie likwidują one przyczyny, tylko zmniejszamy objawy. Jeśli chcemy skutecznie leczyć należy iść do dobrego laryngologa. Najgorsze jest to, że wiele osób decyduje się na to za późno, z brakiem słyszenia obustronnego i w takiej sytuacji pozostają już bardziej radykalne kroki. Zdarza się, że po zupełnej degradacji ucha muszą zostać wszczepione implanty ślimakowe. Jednakże to już jest tak zwana - ostateczność.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgodzę się, te sposoby nie są inwazyjne i raczej nie wyniknie z nich nic złego. Ale moim zdaniem lepiej jest nie polegać tylko na domowych sposobach. Sama niedawno miałam okropny ból ucha i laryngolog z https://medicuscare.pl/ pomógł mi się go pozbyć. Okazało się to zapaleniem ucha, więc wizyta u lekarza była dobrą decyzją

    OdpowiedzUsuń